Vissza a tetejére

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
2019. 05. 24. Gyermeknap--- 2019. 05. 24. Kirándulás

Nyíregyházi Apáczai Csere János Általános Iskola és AMI

Nyíregyháza, Erdő sor 7.

2019. augusztus 19. hétfő
Huba
A Nap kel 05:50-kor,
nyugszik 19:58-kor.

Naptár

Augusztus 2019
H K Sz Cs P Szo V
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Iskolakezdés

Látogatottság

Today 40

Yesterday 63

Week 40

Month 988

All 166027

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Ki olvass!

Oldalainkat 120 vendég és 0 tag böngészi

Véletlenkép

_4284941.jpg
2018-2019 versenyeredmények
 
A Bereznai Gyula megyei matematika verseny
eredményei
4. helyezés - Juhász Benedek 8.b.
9. helyezés - Gyöngyi Bálint 6.b.
11. helyezés - Varga Benedek 6.b.
Felkészítő tanárok: Szalmásné Antal Katalin, Szulics Zsolt

 

 

Dienes Pál megyei matematika verseny eredményei
6. évfolyam
8. helyezés - Vraukó Attila 6.b.
10. helyezés - Teremi Bercel 6. a.
10. helyezés - Gyöngyi Bálint 6. b.
11. helyezés - Varga Benedek 6. b.
13. helyezés - Bándi Bernát 6. a.
15. helyezés – Morauszki Roland 6. a.
Felkészítő tanárok: Szalmásné Antal Katalin, Szulics Zsolt

 


 

A XXII. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

döntőjét 2019. május 25-én rendezték meg Budapesten. 5 ország diákjai mérték össze tudásukat, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyét

Benczur Bianka 6.c osztályos tanuló képviselte.

Szoros versenyben 26. helyen végzett a nemzetközi mezőnyben, melyhez szívből gratulálunk!

Felkészítő tanára: Gazdag Károlyné

 

A Megyei versíró, rímfaragó versenyen
3. helyezést ért el
ROMÁN DÓRA
6.c osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Gazdag Károlyné
 

A Dienes Pál Megyei Matematikaversenyen

Forgács Róza 3.b osztályos tanuló

I.helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Fülöpné Csordás Viktória


Gratulálunk nekik!
Felkészítő tanáruk: Homoródi Zsuzsa, Csiga Valéria. 

 


A TIT Megyei Német versenyen 3. helyezést ért el Varga Linett 5.a osztály, 4. helyezést Szaniszló Kiara 5.a osztály és 5. helyezést Petromán Zsolt 7.c osztály.

Gratulálunk nekik!

Felkészítő tanáruk: Turcsikné Ákos Erika, Leszkoven Beáta.

 


XXX. Curie Kémia Emlékverseny

ORSZÁGOS DÖNTŐJE

7. évfolyam – 7. helyezett – Bárdos Linda 7.b

8. évfolyam – 2. helyezett – Fedor Ádám 8.a


TITOK Herman Ottó Verseny

(természetismeret)

ORSZÁGOS DÖNTŐJE

3. évfolyam – 4. helyezett – Tóth Lőrinc Márton 3.b

5. évfolyam – 3. helyezett – Sztojka Zoé 5.c

5. évfolyam – 4. helyezett – Pethő Kinga 5.c

5. évfolyam – 7. helyezett – László-Devera Kincső 5.c


5. évfolyam – 8. helyezett – Hasulyó Dorián 5.d


 
Az Országos Idegennyelvi Drámafesztiválon a 3.a angolos csoportja elnyerte "A legkorhűbb színdarab" díját, Tóth Zselyke pedig "A legjobb színpadi alakítás" különdíját. Gratulálunk nekik!
Felkészítő tanáruk: Leszkoven Beáta és Popovicsné Fekete Katalin
 


Dienes Pál megyei matematika verseny II. helyezettje
Mészáros Donát 4.b

Felkészítő tanára: Feketéné Horváth Hajnalka


A TIT megyei angol nyelvi versenyen

I. helyezett lett Ahunanya C. Emma 6. a osztályos tanuló,

V. helyezett lett Tőkey Dorka 6. A osztályos tanuló.

Felkészítő tanáruk: Bor Judit

Eredményükhöz szívből gratulálunk!

 


 
az V. Bachát László megyei anyanyelvi hárompróbán
II. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Maleczki Péterné


 

A tavaszi szünet előtti utolsó napon rendeztük meg iskolánkban a „Tavaszváró” versmondó versenyt alsó tagozatosok tanulóink számára. A jó hangulatú versenyen 27 kisdiák mutatta meg tehetségét. A 4 tagú zsűri két kategóriában értékelte az előadásokat .

1.2. osztály

I. hely Kuknyó Lizett 2.d ( Felkészítője Adorjánné Szabó Magdolna)

II. hely Solcz Izabella 1.c (Felkészítője Tihanicsné Jászai Mariann)

             Verbai Hanga 2.d (felkészítője Adorjánné Szabó Magdolna)

III. hely Szabó Lilien 1.b (Felkészítője Radványi Sarolta)

3.4. osztály        

I. hely Hajdu Gerda 4.c (Felkészítője Lóránt Éva)

II. hely Körmendi Réka 3.d (Felkészítője Bodnár Lászlóné)

III. hely Kovács Levente 3.b (Felkészítője Fülöpné Csordás Viktória)

Köszönjük szépen Hajnalosi Éva tanár néninek, Némethné Hegedűs Melinda tanító néninek, Benkő Lilla és Csengery Brigitta 7.a osztályos tanulóknak a zsűrizést, a felkészítő tanároknak a segítséget.

Szeretettel gratulálunk minden kisdiáknak, aki részt vett a versenyen.

Az 1-3 helyezést elért tanulók  képviselhetik iskolánkat a városi és megyei versmondó versenyeken! További sok sikert kívánunk nekik!

  


Az Apáczai Megyei Matematika versenyen iskolánk tanulói eredményesen szerepeltek.

Benkei Petra 3.b 1.helyezést,
Kiss Mihály 3.d 1.helyezést,
Verbai Hanga 2.d 2.helyezést
Tóth Lőrinc Màrton 3.b 3.helyezést ért el.
Szívből gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőiknek!


Császári Soma 4.d

A Jedlik Ányos Országos Fizikaverseny V. helyezettje

Apáczai Megyei Matematika Verseny I. helyezettje

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny megyei I.helyezettje

Móra Matek megyei matematika verseny   IV. helyezetje

Felkészítői:Némethné Hegedüs Melinda,dr.Kanyuk Jánosné



Verbai Luca 4.d

A Megyei Helyesírási Verseny III. helyezettje.

Felkészítő:Némethné Hegedüs Melinda


 


A Magyar Nyelvtudományi Társaság által szervezett XXII. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási versenyen

az alábbi elismerésre méltó eredményeket érték el tanítványaink a megyei fordulóban:

5. évfolyamon

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében induló 176 versenyzőből

IV. helyezést ért el Hasulyó Dorián (5.d)

Felkészítő tanára: Hajnalosi Éva

X. helyezést ért el Hamvas Dorka (5.a)

Felkészítő tanára: Kegye Tünde

6. évfolyamon

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében induló 166 versenyzőből

I.               helyezett lett Benczur Bianka (6.c)

II.            helyezett lett Tőkey Dorka (6.a)

III.          helyezett lett Papp Brúnó György (6.c)

IV.          helyezett lett Bogár Eszter (6.a)

                                                                                        IX.           helyezett lett Seregi Botond Zolta (6.b)

Felkészítő tanáruk: Gazdag Károlyné

Benczur Bianka ezzel a komoly teljesítményével bekerült az országos döntőbe, ahol iskolánkat, s az egész megyét is képviseli!

Minden résztvevőnek szívből gratulálunk!



A Móra mesemondó versenyen Kuknyó Lizett 2. d osztályos tanuló IV. helyezést ért el. 
Felkészítő pedagógus: Adorjánné Szabó Magdolna


A Zelk Zoltán Megyei Angol - és Német Tehetségkutató Versenyen

angol nyelvből

5. évfolyamon 6. helyezést ért el Fucskó Máté (5.a)

Felkészítő tanára: Homoródi Zsuzsa

 

6. évfolyamon 4. hely: Papp Brúnó György (6.c)

Felkészítő tanára: Csiga Valéria

 

német nyelvből

5. évfolyamon 4. hely: Varga Linett , 7. hely: Szaniszló Kiara, 9. hely: Bessenyei Lilla és Gosztonyi Dorina (5.a)

Felkészítő tanáruk: Turcsikné Ákos Erika

 

6. évfolyamon 7. hely: Seregi Botond Zolta (6.b)

Felkészítő tanára: Bogárné Szilágyi Zita

 

7. évfolyamon 1. hely: Dobi József (7.c)

Felkészítő tanára: Turcsikné Ákos Erika

 

8. hely: Molnár Csaba (7.c)

Felkészítő tanára: Leszkoven Beáta

 

8. évfolyamon 8. hely: Szakolczai Enid (8.b)

Felkészítő tanára: Turcsikné Ákos Erika

 

GRATULÁLUNK!

 


Móra Matek megyei matematika verseny döntőjében

Benkei Petra 3.b 2.helyezést,

Tóth Lőrinc Márton 3.b 2.helyezést,

Kiss Mihály 3.d 2.helyezést,

Császári Soma 4.d 4.helyezést,

Jasku Balázs 1.b 8. helyezést,  

Kósa Tamás 3.b  9.helyezést,

Ferenci Ádám 1.b 9.helyezést, 

Újlaki Anna  1.b 10.helyezést ért el.

A Móra Matek megyei matematika verseny legeredményesebb iskolája a 2018/2019-es tanévben

A Nyíregyházi Apáczai Csere János Általános Iskola és AMI

A vándordíj egy évig az iskolánk tulajdona. 

Minden versenyzőek és felkészítőjének szívből gratulálunk!

 

  


XXX. Hevesy György Kárpát-medencei Kémiaverseny

megyei döntője

2. helyezett – Bárdos Linda 7.b

3. helyezett – Keresztényi Viktória 7.a

5. helyezett – Dobi József 7.c

12. helyezett – Asztalos Nóra 7.a

21. helyezett – Fehér Flóra 7.b

23. helyezett – Bodnár Hanna 7.a

A TITOK Herman Ottó Tesztverseny

(természetismeret)

országos döntőjébe jutottak:

Tóth Lőrinc 3.b

Pethő Kinga 5.c

Sztojka Zoé 5.c

László-Devera Kincső 5.c

Hasulyó Dorián 5.d

GRATULÁLUNK!


Országos francia tanulmányi verseny eredményei
6. osztály 
Bukovinszki Balázs 6.c       4.hely 
Szórád Jázmin 6.d             10. hely.
 
7. osztály: 
Bessenyei Zsófia 7.c          2. hely 
Koncz Péter 7.c                  6. hely, 
Nagy Róza 7.b                    9. hely, 
Nagy Krisztina 7.b             10. hely 
+ "A legeredményesebb iskola" cím 7. évfolyamon
 
8. osztály:
 Fedor Ádám 8.a               2. hely, 
Juhász Benedek 8.b         9. hely
 
Felkészítő tanár: Kutasi Angéla


A Szent Imre Zenei Találkozó és Versenyen tanulóink - zongora és kamara kategóriákban - előkelő eredményeket értek el:

Kovalecz Hédi 4.a - I. helyezett

Berencsi Kata 2.a - II. helyezett

Dvorszki Dóra 5.d - II. helyezett

Szimcsina Richárd 5.b - II. helyezett

Szviridov Tamás 6.a - II. helyezett

Tallódi Szonja 5.a - dicséret.

A Bethlen Művészeti Fesztiválon kamara kategóriában

Szimcsina Richárd 5.b és Szviridov Tamás 6.a osztályos tanulók III. helyezést értek el.

Eredményeikhez szívből gratulálunk!


 

 


KECSKE KUPA MATEMATIKA CSAPATVERSENY

Megyei döntő II.forduló
1.helyezett (országos döntőbe jutott)

Gyöngyi Bálint   6.b, Szuhár Bálint 6.b, Seregi Botond 6.b, Mónus Levente 6.b
Felkészítő tanárok: Szalmásné Antal Katalin, Szulics Zsolt
2.helyezett (országos döntőbe jutott)

Balku Lilla 5.b, Cselószki Maja 5.b, Varga Linett 5.a, Szép Ádám 5.b
Felkészítő tanárok: Gát Györgyné, Szalmásné Antal Katalin
2.helyezett

Takács Orsolya  6.a, Újvári Diána 6.a, Dallos Csenge        6.a, Zomborszky-Fehér Levente 6.b
Felkészítő tanár: Szalmásné Antal Katalin
2.helyezett

Varga Benedek6.b, Bakai Edvárd 6.b, Friss Dávid 6.b, Vraukó Attila 6.b
Felkészítő tanárok: Szalmásné Antal Katalin, Szulics Zsolt
5.helyezett

Teremi Bercel 6.a, Sziklai Szabolcs 6.a, Takács Bence 6.a, Morauszki Roland 6.a
Felkészítő tanár: Szalmásné Antal Katalin


PANGEA MATEMATIKA VERSENY 

I.forduló

A Pangea Matematika Verseny I fordulójában a 8.évfolyamon 3104 tanuló vett részt. Juhász Benedek iskolánk 8.b osztályos tanulója az I.fordulóban elért kiemelkedő eredménye alapján bejutott a Budapesten megrendezendő országos döntőbe.

Felkészítő tanára: Szalmásné Antal Katalin 



Megyei Kémiaverseny
2. helyezett – Bárdos Linda 7.b
2. helyezett – Fedor Ádám 8.a
 
Curie Kémiaverseny területi döntője
1. helyezett - Bárdos Linda 7.b
1. helyezett – Fedor Ádám 8.a
2. helyezett - Dobi József 7.c
3. helyezett - Tóth Lili 7.c
3. helyezett - Molnár Csaba 7.c
4. helyezett - Bessenyei Zsófia 7.c
5. helyezett - Asztalos Nóra 7.a
6. helyezett - Vo Khanh Kim Lien 7.b
7. helyezett - Keresztényi Viktória 7.a
9. helyezett - Lippai Maja 7.c
13. helyezett - Fehér Flóra 7.b
15. helyezett - Tolvaj Nándor 7.c

Bárdos Linda és Fedor Ádám május 11-én Szolnokon
az ORSZÁGOS DÖNTŐBEN képviseli az Apáczait.
Eredményes felkészülést kívánunk mindkettőjüknek!
 
„Házunk táján”
Megyei Természetismereti Verseny

6. helyezett – Sztojka Zoé 5.c
7. helyezett – Veres Tamás 5.c
12. helyezett – Németh Bogdán 5.c
 
GRATULÁLUNK!

Az Apáczai Megyei Helyesírási Versenyen
szép eredményeket értek el tanítványaink!
Az 5. évfolyamosok között
III. helyezett lett Hamvas Dorka 5.a
Felkészítő tanára: Kegye Tünde
A 6. évfolyamosok között
III. helyezett lett Tőkey Dorka 6.a
IV. helyezett lett Benczur Bianka 6.c
Felkészítő tanáruk: Gazdag Károlyné
Gratulálunk!


A Bethlen Művészeti Fesztivál zongoraversenyén
kiemelkedő játékával
1. helyezett lett Molnár Sándor 6.b
3. helyezett lett Tőkey Dorka 6.a
osztályos tanuló.
Mindketten a Muzsika Zeneiskola növendékei.
Eredményükhöz gratulálunk, további szép sikereket kívánunk!

 

 
A Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtárban mutatták be a Karján ringat az erdő című természetvédelmi-irodalmi albumot. A kötetben olvashatjuk a 8.a osztályos Petrilla Réka Édua országos versenyen díjazott meséjét és versét!

Tanára: Maleczki Péterné


Az Országos Történelem Tanulmányi Versenyen megye 3. helyezést ért el Bárdos Linda 7.b osztályos tanuló.
 
Felkészítő tanára: Maleczki Péterné


A Dürer matematikaverseny országos döntőjén iskolánk csapata

8. helyezést ért el

A csapattagok: Sztojka Zoé- 5.c.

                             Gyöngyi Bálint 6.b.

                             Mónus Levente 6.b.

Felkészítő tanárok:

dr. Gát Györgyné, Berencsi Valéria,

Szulics Zsolt, Szalmásné Antal Katalin 


 Curie Természetismereti Emlékverseny területi döntőjén 5.helyezést értek el. Jeszenszki Léna, Kenéz Nikolett,  Friss Péter 3.a 
 Felkészítő tanár: Popovicsné Fekete Katalin


Kiss Mihály  3.d osztályos tanuló

a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei döntőjében 3.helyezést ért el. Ezzel az eredményével bejutott az országos döntőbe.

Felkészítő tanár: Bodnár Lászlóné

 

Cselószki Maja 5.b osztályos tanuló a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei döntőjében 10.helyezést ért el.

Felkészítő tanárok: Darida Marianna, Gát Györgyné



A Zrínyi Ilona Megyei Matematika Versenyen Kecskeméti Gábor 2. d osztályos tanuló kb. 1500 tanulóból VIII. helyezést ért el. Csapatversenyben Kecskeméti Gábor, Verbai Hanga, Untener Kitti 2. d osztályos tanulók a 20 csapat közül az V. helyen végeztek.

Felkészítő pedagógus: Pásztor Tünde

 

A Diákolimpia országos döntőjèben asztalitenisz sportágban Erdei Balázs 3.c osztályos tanuló a 7. helyen vègzett. Edzője Márföldi István. 
Gratulálunk! 
 

Verbai Luca 4.d osztályos tanuló I. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Némethné Hegedűs Melinda

 

A XV. Országos Zongoraverseny

döntőjébe jutott 2 apáczais diákunk:

az I. korcsoportban: György Paula 4.a osztályos tanuló,

a II. korcsoportban: Molnár Sándor 6.b osztályos tanuló.

Szívből gratulálunk a szép eredményhez!

 


A Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnáziummegyei tanulmányi versenyén a következő eredmények születtek:

Csordás Tamás történelem 8. helyezett,

Cziotka Bíbor történelem 5. helyezett,

Juhász Benedek informatika 1. és fizika 2. helyezett,

Fedor Ádám matematika 9. helyezett.

 

 
A Gárdonyi Hangos Olvasási Versenyen
Rontó Regina 2. c osztályos tanuló II. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Dr. Dobosné Orosz Éva


  

A Gárdonyi Hangos Olvasási Versenyen

    

Tóth Lőrinc Márton 

3.b osztályos tanuló

III. helyezést ért el.

Felkészítő: Fülöpné Csordás Viktória



 

Diákolimpia Sakk Csapatverseny Körzeti döntőjében 

I.helyezést ért el 

 Mónus Gellért 3.b, Tóth Lőrinc Márton 3.b, Kósa Tamás 3.b és Sallai István 3.b osztályos tanulók.

 Felkészítő tanáruk: Szulicsné Plank Anikó és Szulics Zsolt

 Diákolimpia Sakk Csapatverseny Megyei döntőjében 

 III.helyezést ért el 

 Mónus Gellért 3.b, Tóth Lőrinc Márton 3.b, Kósa Tamás 3.b és Sallai István 3.b osztályos tanulók.

Felkészítő tanáruk: Szulicsné Plank Anikó és Szulics Zsolt


 


 
Bartovics Noel osztályos tanuló
a Szép Magyar Beszéd verseny varosi fordulóján
3. helyezést ért el.
Felkeszitő tanára: Hajnalosi Éva 
 
 

Kubik Eszter 8. c osztályos tanuló
a Szép Magyar Beszéd verseny varosi fordulóján
3. helyezést ért el.
Felkeszitő tanára: Bodnár-Csomós Beáta 

A Bolyai Megyei Anyanyelvi Csapatversenyen
SCRABBLE 3.b csapata 7. helyezést ért el, egyben a legeredményesebb nyíregyházi csapat.
Tagjai: Forgács Róza 3.b, Szigetfalvi Ketrin 3.b, Kovács Levente 3.b és Tóth Lőrinc Márton 3.b osztályos tanulók.
 Szívből gratulálunk!

MÁTYÁS KIRÁLY EMLÉKVERSENY

Takács Bence 6.a, Ahunanya Emma 6.a,

Tőkey Dorka 6.a, Kiss Keve Csanád 4.b

osztályos tanulók

a Mátyás király emlékversenyen országos

13. helyezést értek el!


 


Bárdos Linda 7. b; Dobó Lilla Heléna 7. b;
Nagy Gréta 8.a; Fedor Ádám 8.a
Játékos természettudományi városi csapatversenyen
7-8. osztályban városi 1. helyezést ért el.
 

 

Iskolánk 2018. 11. 29-én rendezte meg a

Kazinczy „Szép magyar beszéd” verseny intézményi fordulóját.

A következő eredmények születtek:

5-6. évfolyamon:

I.Bartovics Noel 5.d
II.  Román Dóra 6.c
III.Tőkey Dorka 6.a
III.  Jeles Anna 6.b

7-8. évfolyamon:

I. Kubik Eszter 8.c
II.Bárdos Linda 7.b
III.  Nagy Gréta 8.a

 Felkészítő tanáraik: Maleczki Péterné, Hajnalosi Éva
Bodnár-Csomós Bea, Gazdag Károlyné

Minden résztvevőnek gratulálunk!


A Móricz Zsigmond Általános Iskolában megrendezett Megyei  Német Versenyen

iskolánk alábbi 8 tanulója sikeresen szerepelt

Áncsán Zsombor 5.a, Bakó Zsombor 5.a, Bessenyei Lilla 5.a, Szaniszló Kiara 5.a, Szőke Csenge 5.a,

Spisák Anna 8.d

II. helyezést ért el  Varga Linett 5.a osztályos tanuló

III. helyezést ért el Gosztonyi  Dorina 5.a osztályos tanuló

Felkészítő tanáruk: Turcsikné Ákos Erika

Gratulálunk mindannyiuknak!

 

 
 
 

A Kazinczy iskolában megrendezett
Megyei angol és német nyelvi szavalóversenyen
iskolánk alábbi 4 tanulója sikeresen szerepelt:
Körmendi Anna Kata (6.a), Kubik Eszter és Páll Zsanett (8.c), Petromán Zsolt (7.c)
I. helyezést ért el Körmendi Anna Kata 6. a osztályos tanuló
 
Felkészítő tanáruk: Leszkoven Beáta
Gratulálunk mindannyiuknak!

 
 

Fedor Johanna Luca 3.c osztályos tanuló a Sóstóhegyi "CIRIPELŐ" versenyen 2. helyet szerzett nèpdalèneklèsi kategóriában!
Felkèszítője Kemecseinè Rusz Eleonóra. 
Gratulálunk! 

Copyright © 2019 Nyíregyházi Apáczai Csere János Általános Iskola és AMI Rights Reserved.